İçeriğe geç

Protherm leopard f05 hatası

  • 2 yorum

Protherm leopard kombilerde f05 hatası düşük voltaj ve akım yetersizliklerinden meydana gelmektedir ve kombiniz çalışma yapmayı durdurur kombiniz çalışmaz. Bu sebeple f5 hatası ekranda görürseniz ilk önce kombiyi kapatmak gerekir.

Kalitesiz şehir elektriği veya kalitesiz sigortalar da f05 hatasına yol açabiliyor, bu sebeple mutlaka kaliteli kablo ve sigorta kutusu kullanmak gerekir.

Leopard kombide f05 hatası için neler yapılır ?

İlk önce kombinizin şalterini bir kapatıp açınız ve 10 saniye sonra Protherm kombiyi açınız, ekranda f05 hatası giderildi ise kısmi şehir şebekesinden kaynaklı sorun olmuş olabilir. Hata devam ediyorsa elektrik sigortasını mutlaka değiştirin ve kombiniz için kombi servisi yerine bir elektrikçi çağırın çünkü bu arızayı elektrikçi çözer. Ha kombi modeliniz Protherm lynx panter veya jaguar ise Protherm f05 hatası farklı anlama gelmektedir.

Leopard f05 hatası servisi neresi ?

Protherm leopard f05 arıza kodu için elektrikçi çağırdınız ve şebeke voltajı 220 volt ise kombinizin Anakartı sorunlu olabilir ve Protherm servis gelmesi gerekebilir. Bu durumda servisimizi arayarak servis hizmeti alabilir ve kombinizi bu arızadan kurtarabilirsiniz.

Protherm f05 hatası vermiş anakart

“Protherm leopard f05 hatası” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir