İçeriğe geç

Protherm f1 hatası

Protherm f01 hatası Protherm kombilerde 2 anlamda kullanılmıştır ilk modellerde gaz yokluğu oluştuğunda yeni modellerde ise aşırı sistem ısınması sonucu devre kesilerek kombi f01 hatasına geçer ve F01 arızası verdiği zaman kombi çalışmaz hale gelir. Protherm f01 hatası nasıl çözülür gibi konuları aşağıda ele alacağız.

Modellere f01 hatası için tek tek inceleyelim

  • F01 hatası aşırı ısınma hatasıdır.
  • F01 hatası gaz yokluğu hatasıdır.
  • F01 hatası ateşleme hatasıdır.
  • F01 hatası limit sensörü kapatma hatasıdır.

Protherm kombide f01 hatası

Protherm leopard f1 hatası nedir ?

Protherm leopard kombi f01 hatası nedir ? dersek bu hata leopard modelde hem gaz oluşmaması hem de aşırısı sistem ısınıp limit sensörün devreye girerek kombiyi kapatması sonucu oluşur. Gaz valfi tutukluk yapması, ateşleme çubuklarının kirlenmesi, ateşleme trafosu arıza yapması, gaz kesilmesi, baca çıkması veya da inyanizasyon çubuğunun ateşlemeyi okumaması sonucu Protherm f1 verir.

Aşırı ısınma kaynaklı f1 hatası ise pompa sıkışması, filtre tıkanması, müşterinin petekler açık iken tüm petek vanalarını kapatması veya da petek sistemi yanarken elektrik kesilmesi durumunda 100 derecelik limit kombiyi durdurarak önemli bir tehlikeden korur

Protherm leopard f1 hatası çözümü

Protherm leopard f1 hatası için öncelikle kombinizin su seviyesini kontrol ediniz ve 1/2 bar arasına tamamlayınız daha sonra kombinizin gaz vanası açıkmı kontrol ediniz, daha sonra ise petek vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra kombinizi kapatıp 10 dakika dinlendirerek açıp kapatınız. Devamında ekran da f01 hatası görür iseniz Protherm servis talebi açabilirsiniz.

Servis iletişim 0212 470 04 79 Protherm f1

Protherm f01 hatası alınmış bir kombide Motor arızası

ProtHerm Lynx f01 hatası nedir ?

Protherm lynx kombi f01 hatası aşırı ısınma sonucu meydana gelen bir arızadır. Bu modelde gaz yokluğu farklı bir kodla ayrıca numaralandırılmıştır. Protherm lynx f1 hatası genellikle motor sıkışması sonucu çok çıkmaktadır özellikle yeni nesil motorlar çamurlaşmış suda çok çabuk arıza verebilmektedir. Bu sebeple öncelikle lynx modellerde servisin bakacağı yer devir daim motorudur.

Protherm Lynx f1 hatası çözümü

Protherm lynx f1 hatası çözümü için öncelikle kombinize 1 ile 2 bar arası su takviyesi yapınız, petek vanalarınızı açını, dönüş filtrenizin açık olduğundan emin olunuz ve kombinizin 2 düğme ortasında yazan ECO CONFORT düğmesine bir kez basınız devamında kombinizi soğutarak bu denilenleri tekrar yapınız devam ederse kombinize servis yazdırmak için bizi arayınız.

Protherm Panter F01 hatası nedir ?

Protherm panter f1 hatası yine Leopard modelde olduğu gibi gaz yokluğu ve aşırı ısınma limit sensor arızasıdır. Pompa sıkışması, pompa durması, pompaya elektrik gitmemesi, filtre tıkanması, petek vanalarının 1 den az çalışacak şekilde kapanması durumunda limit koruma sensörü kombiyi güvenlik altına almak için kapatarak tüketiciyi uyarır. Protherm panter serisinde gaz oluşmaması durumunda da f01 hatası verebilir örneğin gaz kesik ve igdaş gazı kesti bu durumda gaz oluşmaz ve kombi f1 hatası verir.

Protherm Panter f01 hatası çözümü

Protherm panter f1 hatası çözümü için kombinize 1.5 bar su ilave ediniz ve petek vanalarınızı sonuna kadar açıp kombinizin ana şalterini kapatıp açınız. Ocakta gaz kontrolü yapınız ve gaz geldiğinden emin olunuz.

Protherm leon f1 hatası

Protherm leon f1 hatası ise sistem ısısının fabrika değerlerinin çok üstüne çıkması sonucu limit parçasının kombiye uyarı vererek kapatması anlamına gelir.

Protherm Leon f1 arıza çözümü

Protherm leon kombi için kombinize yeterli miktarda su basınız, kombiniz de kapalı vana var mı kontrol ediniz, evinizdeki tüm vanaları açarak kombinizin şalterini kapatıp açınız ve servisimizi arayınız teknik servisimiz size ileri düzey uzman kombi servisi yönlendirecektir.

Protherm jaguar f1 hatası nedir ?

Prorherm jaguar condens modelinde f1 arıza kodu aşırı ısınma demektir. Bu hata kodunda sistem çok hızlı şekilde ısınmış ve gidiş dönüş ısısı aniden yükselmiş demektir.

Protherm Jaguar f1 hatası çözümü

Protherm jaguar kombinizin içine su basınız ve sistemi soğutunuz bu su seviyesi 1.5 ise petek vanalarını kontrol ediniz. En son şalter aç/kapa yaparak resetleme işlemini yaparak arızayı düzeltmeye çalışınız aksi durumda servisimizden randevu alabilirsiniz.

Protherm f1 hatası sonrası servis

Değerli müşterimiz kombiniz yukarda yazılanları yaptınız ve yine f1 hatası veriyorsa mutlaka uzman bir servis tarafından kontrol edilmelidir. Protherm kombiler 1.derecede tehlikeli cihazlar sınıfına girmektedir. Kesinlikle Kombinizin iç kısmını açmayınız ve servis dışı sokakta servis gibi görünen atölye gibi yerlere dokundurtmayınız.

Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir ve istanbul bölgesi için servis talep edebilirsiniz.

Protherm servis Protherm f1 0212 470 04 79 Çağrı Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir