İçeriğe geç

Protherm f09 hatası nedir?

  • 2 yorum

Protherm f09 arıza kodu veya f9 arıza kodu baca ve prosestat hatalarında ortaya çıkmakta ve kombiyi arıza geçene kadar durdurmaktadır. Genelde kış aylarında meydana gelen Protherm f09 hata kodu kombinizi çalışmaz hale getirebilir ve ısıtma ve sıcak su talebini karşılayamaz bu durumda neler yapılır bakalım.

Protherm f09 hatası

Yukarda da bahsettiğimiz gibi f9 hata kodu hava kış kontak hatasıdır, normalde fan motoru akım çektiği zaman hava hortumundan prosestat siwicine akım yollayarak diyafram ile kontak yaparak baca akışının sağlıklı ve güvenli olduğunu anakarta iletir ve kombi yanma işlemine devam eder fan motoru durduktan sonra kontaklar serbest kalarak sistem uyuma noktasına geçer ve kombi durur, fakat nemlenme veya diyafram arızası durumunda fan motoru dursa dahi prosestat kontağı yapışık kaldığı zaman ekran da f09 arıza kodu meydana gelir.

Protherm f09 hatası vermiş kombi

Protherm f09 hatası nasıl Giderilir?

Yukarda bu hata kodunun sebeplerini anlattık peki nasıl çözülür?İşte burda başlıca yapılıcaklar

Kombinizi bir süre beklemeye alın

Baca ucunda kar ve kapatan bir durum varmı kontrol edin

Kombinizi resetleyin

Protherm f09 hatası için servis

Protherm f09 hata kodu için tüm gerekenleri size anlattık eğer yukarda yazılanlar ile çözüm bulamadı iseniz servisimizden randevu alarak garanti sonrası servisi talep edebilirsiniz..

İLETİŞİM : 0212 470 04 79

“Protherm f09 hatası nedir?” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir